Wprowadzenie do Cyberbezpieczeństwa

Cisco Poland

course_img

Description

Świat cyfrowy stał się integralną częścią naszego codziennego życia. Wszystkie typy organizacji, w tym małe i duże firmy, instytucje publiczne, medyczne, finansowe czy edukacyjne, wykorzystują sieć do efektywnego działania. Używają jej także do zbierania, przetwarzania, przechowywania i udostępniania ogromnych ilości cyfrowych informacji. W miarę gromadzenia i udostępniania coraz to większej ilości informacji cyfrowych, ich ochrona staje się kluczowa dla naszego bezpieczeństwa .

Cyberbezpieczeństwo to ciągłe działania mające na celu ochronę systemów podłączonych do sieci Internet oraz danych przed nieupoważnionym dostępem lub uszkodzeniem. W życiu prywatnym to Ty musisz chronić swoją tożsamość, swoje dane i urządzenia komputerowe. W życiu zawodowym praktycznie wszyscy są odpowiedzialni za ochronę reputacji instytucji czy firmy, jej danych i danych klientów oraz użytkowników. 

Celem tego 15-godzinnego kursu jest zapoznanie Cię z tematem cyberbezpieczeństwa. W trakcie tego kursu:

  • Poznasz podstawy bezpiecznego korzystania z Internetu.
  • Dowiesz się o różnych typach złośliwego oprogramowania i atakach w cyberprzestrzeni oraz o tym, w jaki sposób organizacje chronią się przed tymi atakami.

Pod koniec tego kursu będziesz bardziej świadomy znaczenia bezpieczeństwa w Internecie oraz potencjalnych konsekwencji cyberataków. 

Po zakończeniu kursu i zaliczeniu testu końcowego zdobędziesz Digital Badge i zaświadczenie o ukończeniu kursu

Zapraszamy!

Zespół Cisco Networking Academy Polska

Course Details

777

Introduction to Cybersecurity (Polski - 2.12)

22 Jan - 31 Dec 2021

Anna Czacharowska-Rybkowska

Enroll now

Course has ended